REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 537832
Muzyka z zielonej planety

"W kwietniu uczniowie wszystkich klas wzięli udział w audycji

muzycznej Filharmonii Wrocławskiej - Muzyka z zielonej planety

'' Wall-E ratuje świat ''. Muzyka z filmu o uroczym

robocie cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Dzieci miały też okazję

poznać brzmienie sopranu, pianoli, bębna i wiolonczeli".


Hanna Szczecińska
Renata Piotrowska

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 
28.10.2014 i 6.11.2014

"Szkiełko i oko - tajemnice optyki" to nowa ekspozycja prezentowana w Humanitarium. Uczniowie z klas: 2b, 2d, 1c i 1f z zainteresowaniem zwiedzali wystawę prezentującą zjawiska fizyczne i optyczne. Dzieci miały możliwość zaobserwowania zjawisk rozszczepienia światła, pochłaniania barw i złudzeń optycznych. Interaktywny charakter eksponatów zapewnił nie tylko świetną okazję do poszerzania wiedzy, ale także znakomitą zabawę.

 
Konkurs grafiki komputerowej „PISANKA WIELKANOCNA”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie grafiki komputerowej „ PISANKA WIELKANOCNA”. Konkurs organizowany jest przez Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Wrocławiu przy współpracy Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Stowarzyszenia PROGRESSIO. Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci grafiki komputerowej jako nowego środka wyrazu w twórczości artystycznej oraz tradycji chrześcijańskich, wypływających ze źródła Wielkiej Nocy, kształcenie wrażliwości estetycznej, wykorzystanie własnej wyobraźni i oryginalności pomysłów. Poniżej przedstawiam prace konkursowe.

Urszula Jędrzejak

1 2 3 4 5 6 7
 
Inauguracja Małego Mistrza

6 listopada 2015 roku w hali sportowej Naszej Szkoły odbyła się Dolnośląska Inauguracja Programu Mały Mistrz w Roku Szkolnym 2015/2016. Impreza  zorganizowana została pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego z udziałem szkól podstawowych, które realizować będą program w bieżącym roku szkolnym. Gościliśmy Aktywną Małą Szkołę z Wrocławia oraz Szkołę Podstawową nr 8 z Oleśnicy. Zawodnicy wzięli udział w czterech konkurencjach rekreacyjnych w formie sztafet dla klas I i czterech  konkurencjach z wykorzystaniem piłek eduball dla klas II. W składzie reprezentacji: dzieci z wyznaczonych klas I i II oraz startujące wraz z nimi osoby dorosłe: nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, mama, tata oraz znany sportowiec.     Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice biorący udział w zawodach zostali wyróżnieni nagrodami i upominkami. Gośćmi specjalnymi imprezy byli:

Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Michalak, Rektor Wyższej Uczelni Szkoły Zarządzania „Edukacja „ we Wrocławiu Andrzej Rokita, złoty medalista mistrzostw świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, złota medalistka MŚ w karate Magdalena Nowakowska, reprezentantka Polski i Impelu Wrocław siatkarka Agata Sawicka, srebrny medalista olimpijski w wioślarstwie Paweł Rańda, brązowy medalista ME, lekkoatleta Rafał Omelko i legenda, kapitan Śląska Wrocław Dariusz Sztylka. Gwiazdy sportu chętnie rozdawały autografy i pozowały do wspólnych zdjęć, sprawiając tym samym ogromną radość dzieciom. Dziękujemy uczniom, wychowawcom, kibicom za udział i wspaniałą sportową zabawę.

Piszą o nas:

www.gazetawroclawska.pl/artykul/9077432,sport-szkolny-program-maly-mistrz-zbiera-juz-owoce,id,t.html?cookie=1

www.dolnoslaski.szs.pl

http://www.malymistrz.pl

Pozdrawiamy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Katarzyna Krychowska i Dawid Mikoś

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

 
Wizyta w Multicentrum

14 listopada uczniowie klasy Ia uczestniczyli w zajęciach w Multicentrum- interaktywnym centrum edukacji.

Pod czujnym okiem instruktora zgłębiły tajniki tworzenia muzyki, utrwaliły rozpoznawanie  dźwięków wysokich i niskich występujących w muzyce. Następnie zespołowo lub indywidualnie dzieci pracowały twórczo, odkrywając swoje talenty konstruktorskie i plastyczne. Z klocków tworzyły własne instrumenty muzyczne oraz projektowały graficznie pocztówkę Filharmonia. Na zakończenie zajęć  wykorzystując własnoręcznie zbudowane z klocków instrumenty naśladowały dźwięki występujące w muzyce, zgodnie z instrukcjami instruktora. Było co podziwiać!

Joanna Petri

1 2 3 4 5 6 7

 
Informacja dla rodziców

Drodzy Rodzice,

Zachęcamy do zapoznania się z nowym Statutem SP 16, regulaminem świetlicy szkolnej SP 16 i kartą zapisu do świetlicy. Dokumenty dostępne są w zakładce Dokumenty do pobrania.

 
OBCHODY DNIA ZIEMI

 

22 kwietnia uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Ziemi. Tego dnia w propagowanie inicjatyw ekologicznych włączył się Samorząd Uczniowski i szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody. Uczniowie ze wszystkich klas wzięli udział w zajęciach o tematyce ekologicznej zorganizowanych przez wychowawców. Powstały plakaty na temat ochrony środowiska, hasła o szanowaniu przyrody i piosenki ekologiczne. Uczniowie integrując się z naszą planetą zadbali o kolory na swoich strojach i tego dnia dominowała zieleń, błękit i brąz. W czasie zajęć wszyscy wspólnie posprzątali teren wokół szkoły w myśl idei, że współpracując można wiele osiągnąć. W naszej szkole dbamy o to, żeby nawyki ekologiczne rozwijać w codziennym życiu, a takie dni jak Dzień Ziemi jest uhonorowaniem takich działań.

 

Kamila Sobaszek – opiekun szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
DZIEŃ OTWARTY`

Dzień Otwarty to już w naszej szkole tradycja. 29 marca zaprosiliśmy w nasze szkolne progi przyszłych uczniów i ich rodziców. Dla naszych gości przygotowaliśmy występy artystyczne, zaprosiliśmy do zwiedzania naszej szkoły i skorzystania z wielu atrakcji przygotowanych w tym dniu przez naszych nauczycieli. Wielką atrakcją okazała się być słodka kawiarenka oraz licytacja tortu za 1zł. Było nam miło zaprezentować naszą placówkę i mamy nadzieję, że goście wyszli z naszej szkoły z pozytywnymi wrażeniami.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
6.10.2014

W Czekoladziarni uczniowie klasy 2a uczestniczyli w bardzo słodkich zajęciach na temat "Skąd się bierze czekolada?". Podczas lekcji dowiedzieli się skąd pochodzi czekolada i jak to się stało, że dotarła do Europy. Zapoznali  się z technikami jej produkcji oraz samodzielnie wykonali różne pralinki, które ozdobione i zapakowane zabrali ze sobą.

1 2 3 4
 
Trener Osiedlowy

Po zimowej przerwie wracają zajęcia w ramach programu „TRENER OSIEDLOWY”

Trener osiedlowy Dawid Mikoś, zaprasza od 8 kwietnia na zajęcia o charakterze rekreacyjno-sportowym, które będą odbywać się na boiskach przy Szkole Podstawowej Nr 16 oraz Szkole Podstawowej Nr 61.

Aktualny rozkład zajęć:


Poniedziałek   15:00 – 17:00

Wtorek              15:30 – 19:00

Środa                  15:00 - 17:30
Czwartek           16:30 – 19:00
Piątek                 15:00 – 17:30

 

Godziny zajęć mogą ulec zmianie, dlatego zapraszamy na stronę www.trener-osiedlowy.pl, gdzie znajduję się aktualny harmonogram. Podczas wyjść z młodzieżą na turnieje, zawody sportowe oraz w przypadku niepogody zajęcia na boisku nie odbywają się.


Zapraszamy!

Trener Osiedlowy

Dawid Mikoś

FB: www.facebook.com/trener.osiedlowy.3

Operatorem programu jest:

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy

ul. Borowska 1-3 Wrocław 50-529

Adres email:    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Telefon:(71) 367-33-16

Faks:     (71) 367-33-15

 
Śniadanie daje moc

Dnia 6 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste śniadanie
w klasach I-III w ramach programu "Śniadanie Daje Moc".
Celem programu jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz edukacja najmłodszych poprzez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.
Edukacja zdrowotna stanowi dla nas ważny element programu nauczania
i wychowania szkoły.
W klasach, w czasie zajęć edukacyjnych panie wychowawczynie wspólnie z dziećmi i rodzicami przygotowały pyszne, pożywne śniadanie, które wszyscy ochoczo zjedli razem w szkole. Dzięki temu dzieci uświadomione zostały, jak ważne jest zjedzenie wartościowego śniadania.
Uczniowie biorący udział w programie "Śniadanie Daje Moc", to kandydaci na prawdziwych ekspertów w dziedzinie prawidłowego odżywiania. Mają świadomość, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy.


Zapraszamy do galerii zdjęć…

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

 
Gala WDUSŚ

Za nami Gala Finałowa akcji Wrocławskie Dzieci uczą Segregować Śmieci, która odbyła się jak w poprzednich latach na Wrocławskim Rynku. Mimo pogody, która nas nie rozpieszczała – humory nam dopisywały! Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przemarsz przedstawicieli szkół i przedszkoli biorących udział w projekcie oraz wszystkich innych zainteresowanych placówek, tzw. Przemarsz Ekoludków, wokół Wrocławskiego Rynku. Mieli możliwość zaprezentowania się na wielkiej scenie w konkursie na ”Strój ekologiczny”, spróbować swoich sił w tworzeniu wielkich baniek mydlanych, wystartować w grze „Tyle wiem”  i sprawdzić się praktycznie w umiejętności segregacji śmieci pod okiem starszych kolegów.

Wiemy na pewno, że RECYKLING JEST OK!!!

1 2 3 4 5 6 7 8

 
Warsztaty COOLturalne

 
ZIEMIA – BŁĘKITNA PLANETA

Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, zwanej Błękitną Planetą,  dlatego też  każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko od święta.

22 kwietnia - piękny słoneczny dzień. Od dawna promyki słońca nie zaglądały tak intensywnie do sal lekcyjnych. Dzieciom trudno było w tym dniu siedzieć w ławkach. Nie mogły doczekać się, by wyjść z sal lekcyjnych ,zakasać rękawy i  zabrać się do pracy. Tak też się stało. Jednak przy tak wielkim sprzątaniu nie sposób, było zapomnieć i wziąć do serca ważne rady. Jedna z bardzo ważnych rad brzmi „ Ruszajcie się!”.

Zajęcia w terenie to symbol swobody i radości, to nie wyuczona naturalna forma ruchu, która daje dzieciom możliwość pełnego wyżycia się. Gry i zabawy terenowe stwarzają okazję do wyrabiania ogólnej sprawności, kształtowania cech motorycznych, mają także bardzo duże znaczenie wychowawcze. Wyrabiają zaradność, samodzielność, wytrwałość, opanowanie, umiejętność zespołowego działania, szlachetne współzawodnictwo, inicjatywę, pomyślność, dają możliwość wypróbowania własnych sił, stwarzają sposobność do wyrobienia odwagi, silnej woli, zdyscyplinowania, dostrzegania uroków w bezpośrednim obcowaniu z przyrodą, kształcą spostrzegawczość wzrokową i słuchową oraz ogólną orientację w terenie.

Po cennych radach i ćwiczeniach uczniowie zabrali się do rysowania plakatów, które adresowane były do mieszkańców Ziemi. A czego dotyczyły, spróbujcie odpowiedzieć sami.

 

Lekcję przygotowały i poprowadziły: Joanna Petri i Katarzyna Krychowska

1 2 3 4 5 6 7

 
Wyniki rodzinnego konkursu „Moje bezpieczne zabawy”

Kreatywność i ekologiczna inwencja twórcza małych rączek jak co roku mile zaskoczyła organizatorów konkursu. Wystawa prac konkursowych w holu szkoły przyciągnęła wielu uczniów i pracowników szkoły-nikt nie przeszedł obok niej obojętnie.

Mamy ogromną przyjemność ogłosić wyniki rodzinnego konkursu ekologicznego „Moje bezpieczne zabawy”:

 

I miejsce

 

Olga Laskowska kl.1b

Radek Wodziczko kl. 0b

 

II miejsce

 

Wawrzyniec Gonet kl.0b

 

III miejsce

 

Maja Skorupa kl. 0a

 

 

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu J

 

Małgorzata Dobrucka i Aleksandra Olszewska

1 2 3 4 5

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 13 z 40


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.