REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 194226
Podziękowania

 

 
MISTRZOSTWA SUDOKU

Po raz pierwszy w tym roku uczniowie naszej szkoły spróbowali swoich sił w II Mistrzostwach Dolnego Śląska w Sudoku. Z pośród 19 uczestników do finału zakwalifikowali się:

  • Tymoteusz  Dreksa , kl.IIA
  • Bartłomiej Kozan, kl.IIA
  • Martyna Tomusiak, kl.IIA
  • Aleksandra Zimoch, kl.IIB

Serdecznie gratulujemy i trzymamy za Was kciuki w finale!!!

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie

http://www.fmw.uni.wroc.pl/?q=dla-uczni%C3%B3w/mistrzostwa-w-sudoku/2013/finali%C5%9Bci/finali%C5%9Bci-ii-md%C5%9B-w-sudoku

 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października świętowaliśmy - Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

W naszej szkole dzień ten uczniowie spędzili bardzo radośnie. Klasy pierwsze zostały uroczyście pasowane. Natomiast klasy drugie i trzecie w rytmie muzyki i pląsów przypomniały sobie wiadomości z zakresu bezpieczeństwa, zdrowego odżywiania i  ekologii. Nie zabrakło przy tym dobrej zabawy i  wielu  życzeń dla nauczycieli.

 

Joanna Petri  i Renata Doroba

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
UWAGA ZMIANA FIRMY CATERINGOWEJ

 

OPŁATY ZA OBIADY   PŁATNE   PRZELEWEM NA KONTO

BAR-KAWIARNIA  BARBARA PUCHALSKA

UL. JANTAROWA 10/10 ,  53-330 WROCŁAW

BANK    PEKAO

23 1240 6670 1111 0000 5651 6788

miesiąc marzec

22 x 4,30 = 94,50

 
UWAGA RODZICE

UWAGA RODZICE
 
REKORD ŚWIATA

W środę 16 października przyczyniliśmy się do ustanowieniu  rekordu świata w resuscytacji. W akcji koordynowanej przez sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięli udział uczniowie klas I i II Naszej Szkoły, w sumie ponad 120 osób. Dzieci z radością podjęły wyzwanie i dzielnie podołały zadaniu. Jesteśmy dumni z postawy Naszych uczniów, tym bardziej, że sama idea jest ważna i warto ją propagować.

Dziękuję Wam kochani w imieniu całego grona pedagogicznego

Katarzyna Krychowska, Małgorzata Dobrucka

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
SZKOLNA POCZTA WALENTYNKOWA

14 lutego w holu szkoły pojawiła się tajemnicza skrzyneczka z serduszkami. Można było do niej wrzucić samodzielnie wykonaną walentynkę i przesłać w ten sposób wyrazy sympatii i przyjaźni ulubionej koleżance, koledze a nawet ulubionej Pani. Uśmiechów i radości tego dnia było wiele. Cieszyli się obdarowani i nasi mali listonsze roznoszący wyrazy sympatii do adresatów. Ale chyba największą radość mieli Ci którzy z wielkim artystycznym zapałem tworzyli w świetlicy walentynkowe serduszka, bo przecież największą radością jest sprawianie radości innym :)

Wychowawcy świetlicy

1 2 3 4

 
REKOLEKCJE

 
ALFIK MATEMATYCZNY

ALFIK MATEMATYCZNY

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny

edycja XIX

odbędzie się w środę 27 listopada 2013

 

Regulamin

Wilczyn, 1 września 2013r.

1. Organizatorem XIX edycji konkursu Alfik Matematyczny jest firma edukacyjna Łowcy Talentów – JERSZ.

2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe.

3. Zawody mają miejsce tylko raz – 27.11.2013 r. w godz. 13:00 - 14:39 (75 minut - test, 15 minut - sprawy organizacyjne, w szkołach ponadgimnazjalnych przewidziano 90 min na test). Każda zmiana godziny musi być potwierdzona zgodą organizatora pod rygorem dyskwalifikacji. Uczeń rozwiązuje test w szkole, która go zgłosiła, pod nadzorem Szkolnej Komisji.

4.  Konkurs należy przeprowadzić zgodnie z regulaminem i instrukcją, która będzie przesłana wraz z materiałami konkursowymi. Instrukcja może wprowadzić drobne zmiany regulaminu.

Aktualny regulamin konkursu Alfik Matematyczny znajduje się  na stronie www.jersz.pl . Informacje na temat przebiegu konkursu i jego zmian np. terminu będą aktualizowane na bieżąco na stronie www.jersz.pl.

 

Koordynatorzy konkursu: D. Gołębiowska, M. Łabentowicz

 
Informacja o zajęciach judo w miesiącu luty 2012

Informacja o zajęciach judo w miesiącu luty 2012

Uprzejmie informuję, że zajęcia judo w dniu 23.02.2012 nie odbędą się z powodu udziału trenera w Międzynarodowym Kongresie Judo odbywającym się w tym terminie w Warszawie. W związku z powyższym proszę o pomniejszenie wpłat za zajęcia o 10 zł (3 zajęcia – 30 zł). W przypadku osób, które dokonały pełnej wpłaty, w miesiącu marzec proszę o odjęcie 10 zł od kwoty należnej za treningi.

Ponieważ aktualnie nie ma możliwości odrobienia zajęć proszę o wyrozumiałość i przepraszam za powstałe zmiany.

Z poważaniem

Jarosław Maśliński

 
AKCJA „ZBIERAJ KARTRIDŻE – RATUJ KONIE”

Drodzy Rodzice/Opiekunowie,

Nasza placówka przystąpiła do programu ekologicznego „Zbieraj kartridże, ratuj konie”, który polega na zbiórce zużytych tuszy i tonerów do drukarek. Zebrane tusze i tonery są z kolei przekazywane do recyklingu, a ze środków z niego uzyskanych organizowana jest pomoc dla cierpiących koni.

Program ma na celu budowanie świadomości dzieci i młodzieży dotyczącej ochrony środowiska, a także zwiększenie wrażliwości na cierpienie bezbronnych zwierząt.  Przekazywanie zużytych kartridży do recyklingu ma także realny wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Jeśli więc posiadacie Państwo w domu lub miejscu pracy niepotrzebne kartridże, przekażcie je nam. Można to zrobić w wyznaczonym miejscu na holu przy wejściu głównym do szkoły.

Liczymy na wsparcie z Państwa strony, ponieważ wierzymy w ideę programu. Pomóżmy wspólnie naszym Dzieciom zrobić coś dobrego dla środowiska, zwierząt i jednocześnie dla siebie!

Kamila Sobaszek – opiekun szkolnego koła LOP


 
UWAGA!!!

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE SP NR 16

 

PODARUJ INNYM POZŁACANE SŁOŃCEM:

  • JESIENNE BUKIETY, ZWIERZĄTKA WYKONANE Z ŻOŁĘDZI I KASZTANÓW,
  • SŁOICZEK SOKU MALINOWEGO,
  • SŁODKOŚCI,
  • JESIENNE OWOCE.

ZBIÓRKA DARÓW ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 22 - 30 PAŹDZIERNIKA (DO GODZINY 12.30).

PROSIMY O PRZEKAZANIE PODARKÓW WYCHOWAWCOM KLAS.

WSZYSTKIE ZEBRANE RZECZY ZOSTANĄ ZAWIEZIONE I WRĘCZONE

PENSJONARIUSZOM DOMU OPIEKI

PRZY UL. KARMELKOWEJ WE WROCŁAWIU.

ZA WSZYSTKO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Joanna Petri

Anna Wasiak

 
Wizyta Staży Miejskiej

Jako nowa szkoła zapraszamy w nasze mury  wielu ciekawych ludzi, pozyskując przyjaciół i przybliżając dzieciom charakter ich pracy. Kolejną taką osobą  był przedstawiciel Straży Miejskiej. W ciekawy sposób opowiedział uczniom klasy 0 i klas I o swojej pracy. Sprawdził też wiedzę naszych dzieci –jak przechodzić przez ulicę, co robić w przypadku spotkania obcego psa czy zaczepiania przez osobę obcą. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze. Czekamy na następne!!

Małgorzata Dobrucka

1 2 3 4

 
KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły wraz z rodzinami do udziału w konkursie na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną”. W konkursie mogą wziąć udział dzieci z klas 0, 1, 2.

Palma powinna powstać z materiałów naturalnych, takich jak gałązki wierzby z baziami, bukszpan, suszone kwiaty, zioła, trawy, bibuła, a jej wysokość może mieć nie więcej niż 150 cm. Do palmy należy dołączyć metryczkę z imieniem, nazwiskiem i klasą wykonawcy.

Ostateczny termin składania prac do organizatora to 21.03.2013 (czwartek).

Szczegółowy regulamin jest dostępny na tablicy w holu głównym.

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, a jako inspirację polecam zdjęcia palm wielkanocnych dostępne w Internecie.

REGULAMIN

 

 

Organizator

Małgorzata Włodarska

1 2 3 4

 
PROGRAM KIK/34

Drodzy rodzice!

Jak już z pewnością Wiecie Nasza Szkoła realizuje program KIK/34 „Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w przedszkolach, szkołach podstawowych i edukacji na sposób żywienia, stan odżywienia, aktywność fizyczną i poziom wiedzy dzieci i młodzieży”. Zgodnie z powiedzeniem „słowa uczą, ale przykłady pociągają” dzieci i młodzież uczą się bardzo wiele o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej od swoich rodziców i pozostałych członków rodziny (babcia, dziadek, ciocia, wujek itd.). Dlatego dajmy dziecku przykład! Specjalnie dla państwa powstanie zakładka na Naszej stronie internetowej, w której będą znajdowały się wskazówki pomocne w realizacji założeń programu, a tym samym przyczyniające do popularyzacji zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Mam nadzieję, że skorzystają państwo z Naszej propozycji.

Więcej informacji już wkrótce w zakładce dla rodziców zatytułowanej : „ZASADY ZDROWEGO ŻYWIENIA I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY W WIEKU SZKOLNYM.”

ZAPRASZAM I POZDRAWIAM: Katarzyna Krychowska

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 13 z 24


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.