REKRUTACJA

Szukaj

Odwiedziny

Odsłon : 195753
Podziękowania

 

 
MISTRZOSTWA SUDOKU

Po raz pierwszy w tym roku uczniowie naszej szkoły spróbowali swoich sił w II Mistrzostwach Dolnego Śląska w Sudoku. Z pośród 19 uczestników do finału zakwalifikowali się:

  • Tymoteusz  Dreksa , kl.IIA
  • Bartłomiej Kozan, kl.IIA
  • Martyna Tomusiak, kl.IIA
  • Aleksandra Zimoch, kl.IIB

Serdecznie gratulujemy i trzymamy za Was kciuki w finale!!!

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie

http://www.fmw.uni.wroc.pl/?q=dla-uczni%C3%B3w/mistrzostwa-w-sudoku/2013/finali%C5%9Bci/finali%C5%9Bci-ii-md%C5%9B-w-sudoku

 
KONKURS „ZAWSZE ZDROWY”

26 października w sobotę uczennice klasy trzeciej naszej Szkoły wzięły udział

w VII Międzyszkolnym Konkursie „Zawsze Zdrowy”, organizowanym przez Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego Koło Wrocławskiego Stowarzyszenia Narodowego czynu Pomocy Szkole przy Szkole Podstawowej nr 9 oraz Szkołę Podstawową nr 44 we Wrocławiu. Tematem głównym konkursu była promocja zdrowia, higiena osobista i otoczenia. Dziewczynki godnie reprezentowały naszą Szkołę i zakwalifikowały się do pierwszej dziesiątki konkursowiczów. Odbył się także konkurs rzutów do kosza, w którym Nasze uczennice zdobyły drugie miejsce!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Pozdrawiam Katarzyna Krychowska

1 2 3 4 5 6 7 8

 
UWAGA ZMIANA FIRMY CATERINGOWEJ

 

OPŁATY ZA OBIADY   PŁATNE   PRZELEWEM NA KONTO

BAR-KAWIARNIA  BARBARA PUCHALSKA

UL. JANTAROWA 10/10 ,  53-330 WROCŁAW

BANK    PEKAO

23 1240 6670 1111 0000 5651 6788

miesiąc marzec

22 x 4,30 = 94,50

 
UWAGA RODZICE

UWAGA RODZICE
 
Nauczyciele też się uczą Sprawozdanie ze szkolenia w Dublinie

Od 29.09.2013 r. - 12.10.2013 r. uczestniczyłam w kursie " In-Service course for non-native teachers of English," zorganizowanym w ramach programu Comenius-Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej.  Kurs organizowany był przez jedną ze szkół językowych w Irlandii – The Linguaviva Centre, położonej w centrum Dublina. W zajęciach uczestniczyli nauczyciele z rożnych krajów europejskich (Niemcy, Włochy, Finlandia, Polska), co stworzyło szansę na wymianę doświadczeń.

Głównym założeniem kursu było podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli oraz zapoznanie ich z nowoczesnymi metodami i formami pracy.            Zajęcia zorganizowane zostały w sposób profesjonalny, przy użyciu nowoczesnej technologii komunikacyjno – informatycznej, gdyż  założeniem kursu było promowanie nowoczesnych metod kształcenia, między innymi metody komunikacyjnej (Communicative Approach), podejścia leksykalnego do nauczania języków obcych (Lexical Approach) oraz nauki języka obcego zorientowanej na zadania (Task-Based Learning).

Miałam także możliwość poznania ciekawych gier i zabaw językowych, ćwiczeń poświęconych wymowie oraz metody łączącej tradycyjne sposoby nauczania języka z wykorzystaniem technologii informacyjnych. Zajęcia miały na celu doskonalenie umiejętności prowadzenia rozmów, nauki wymowy, nauczania gramatyki, planowania lekcji, kładły jednocześnie nacisk na praktyczne wykorzystanie języka, doskonalenie umiejętności w obrębie czterech sprawności językowych: mówienia, czytania, słuchania oraz pisania.

Podczas kursu stosowane była rozmaite formy i metody pracy: praca indywidualna, praca w parach, w grupach, dyskusja, debata "za i przeciw", mini wykład, symulacje, warsztaty. Wykorzystywano nagrania wideo, prezentacje multimedialne, a jednocześnie materiały takie jak:  teksty literackie, wycinki prasowe, artykuły z Internetu, teksty piosenek. W trakcie kursu odbywały się  również zajęcia, podczas których uczyliśmy się języka irlandzkiego.

Wraz z innymi uczestnikami kursu brałam udział w zajęciach kulturoznawczych. Uczestniczyłam w zwiedzaniu Dublina, poznawaniu ciekawych i ważnych zakątków miasta, niezliczonych zabytków oraz atrakcji turystycznych. W ramach zajęć odwiedziłam liczne muzea, galerie, najstarszą uczelnię w kraju, katedry, kościoły, parki i ogrody. Niebanalny i ciekawy przekaz prowadzącego Georga Marsha sprawił, że nauka historii i kultury Irlandii stała się dla mnie ogromną przyjemnością. W trakcie kursu wzięłam udział w wycieczkach do Belfastu oraz do pobliskiej miejscowości – Howth. Miałam możliwość zobaczenia wspaniałych klifów Cliffs of Moher na zachodnim wybrzeżu Irlandii, nad Oceanem Atlantyckim. Niezwykłość i piękno przyrody Parku Narodowego w Wicklow oraz Glendalough sprawiło, że długo jeszcze będę je wspominać. Podobnie Giant's Causeway, Grobla Olbrzyma, oryginalna formacja skalna na wybrzeżu Irlandii Północnej (składająca się z ciasno ułożonych kolumn bazaltowych) oraz niezapomniane widoki z mostu linowego Carrick-a-Rede zapierały dech w piersiach. Wyjazdy miały charakter integracyjny i sprzyjały nawiązaniu kontaktów międzynarodowych.

Oprócz wyjazdów do malowniczych miejsc, brałam udział w trzygodzinnej lekcji tańca irlandzkiego, prowadzonej przez zawodową tancerkę oraz profesjonalnego muzyka, (który zaprezentował tradycyjne irlandzkie instrumenty muzyczne). Niezapomnianym przeżyciem było wyjście (wraz z rodziną, u której mieszkałam) do teatru: Bord Gáis Energy Theatre na musical pt. "Heartbeat of home." Dwudziestu tancerzy nie tylko zaprezentowało taniec irlandzki, ale także tańce latynoamerykańskie oraz taniec współczesny przy akompaniamencie zespołu muzycznego. Występowi towarzyszyły efekty 3D oraz iluminacja świetlna.

Program szkolenia był intensywny, ale niezwykle interesujący,
myślę, że zadowolił każdego uczestnika. Za mocną stronę kursu uważam sposób prowadzenia zajęć przez wykładowców, różnorodność materiałów szkoleniowych, a także otwartość i życzliwość w stosunku do uczestników kursu. Czynniki te zapewniły miłą, przyjazną atmosferę, sprzyjającą pracy zespołowej i integracji międzynarodowej.
W czasie dwutygodniowego pobytu pogłębiłam wiedzę z zakresu metodyki języka angielskiego, udoskonaliłam umiejętności językowe, poznałam historię, kulturę i tradycje irlandzkie. Podczas różnych codziennych sytuacji spotkałam się z życzliwością ze strony mieszkańców Dublina.

Pomimo wielu formalności, które należało spełnić, warto wziąć udział w tego rodzaju szkoleniu, skorzystać z możliwości jakie daje dofinansowanie z UE. Jest to okazja do poznania innych nauczycieli, wymiany doświadczeń związanych z wykonywaniem tego samego zawodu. Dodatkowym atutem jest przełamanie barier kulturowych i integracja europejska. Wyjazd daje możliwość podzielenia się doświadczeniem z wychowankami, w celu zmotywowania ich do nauki języka obcego. Zachęcam każdego nauczyciela do skorzystania z tego typu szkoleń. Dla mnie uczestnictwo w kursie było ważnym doświadczeniem zawodowym i możliwością zdobycia nowej wiedzy i umiejętności.

 

Magdalena Wyrwa

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 
SZKOLNA POCZTA WALENTYNKOWA

14 lutego w holu szkoły pojawiła się tajemnicza skrzyneczka z serduszkami. Można było do niej wrzucić samodzielnie wykonaną walentynkę i przesłać w ten sposób wyrazy sympatii i przyjaźni ulubionej koleżance, koledze a nawet ulubionej Pani. Uśmiechów i radości tego dnia było wiele. Cieszyli się obdarowani i nasi mali listonsze roznoszący wyrazy sympatii do adresatów. Ale chyba największą radość mieli Ci którzy z wielkim artystycznym zapałem tworzyli w świetlicy walentynkowe serduszka, bo przecież największą radością jest sprawianie radości innym :)

Wychowawcy świetlicy

1 2 3 4

 
REKOLEKCJE

 
Halloween 2013!!!

Dnia 24.10.2013r. w naszej szkole odbył się konkurs „Przebranie na Halloween”. Konkurs polegał na przebraniu uczniów w 'halloweenowy' strój i zaprezentowanie go Komisji Konkursowej. W skład komisji weszły panie:

- Anna Wasiak

- Magdalena Wyrwa

- Renata Piotrowska

Z roku na rok wybór laureatów jest bardzo trudny, z całą pewnością można stwierdzić, że wszystkie stroje były bardzo straszne, pomysłowe i fascynujące. Na szczególną uwagę zasługiwały bardzo realistycznie zrobione makijaże.

Zwycięzcami konkursu zostały 4 osoby (III miejsce ex aequo 2 osoby), których przebranie było najciekawsze.

Laureatami konkursu w roku szkolnym 2013/2014 zostali:

 

Kamila Wąs kl. 3b

Olga Laskowska kl. 1b

Jakub Mraz kl. 0a

Martyna Tomusiak kl. 3a

 

Zwycięzcom SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

Koordynator konkursu

Anna Wasiak

1 2 3 4 5 6

 
Informacja o zajęciach judo w miesiącu luty 2012

Informacja o zajęciach judo w miesiącu luty 2012

Uprzejmie informuję, że zajęcia judo w dniu 23.02.2012 nie odbędą się z powodu udziału trenera w Międzynarodowym Kongresie Judo odbywającym się w tym terminie w Warszawie. W związku z powyższym proszę o pomniejszenie wpłat za zajęcia o 10 zł (3 zajęcia – 30 zł). W przypadku osób, które dokonały pełnej wpłaty, w miesiącu marzec proszę o odjęcie 10 zł od kwoty należnej za treningi.

Ponieważ aktualnie nie ma możliwości odrobienia zajęć proszę o wyrozumiałość i przepraszam za powstałe zmiany.

Z poważaniem

Jarosław Maśliński

 
AKCJA „ZBIERAJ KARTRIDŻE – RATUJ KONIE”

Drodzy Rodzice/Opiekunowie,

Nasza placówka przystąpiła do programu ekologicznego „Zbieraj kartridże, ratuj konie”, który polega na zbiórce zużytych tuszy i tonerów do drukarek. Zebrane tusze i tonery są z kolei przekazywane do recyklingu, a ze środków z niego uzyskanych organizowana jest pomoc dla cierpiących koni.

Program ma na celu budowanie świadomości dzieci i młodzieży dotyczącej ochrony środowiska, a także zwiększenie wrażliwości na cierpienie bezbronnych zwierząt.  Przekazywanie zużytych kartridży do recyklingu ma także realny wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Jeśli więc posiadacie Państwo w domu lub miejscu pracy niepotrzebne kartridże, przekażcie je nam. Można to zrobić w wyznaczonym miejscu na holu przy wejściu głównym do szkoły.

Liczymy na wsparcie z Państwa strony, ponieważ wierzymy w ideę programu. Pomóżmy wspólnie naszym Dzieciom zrobić coś dobrego dla środowiska, zwierząt i jednocześnie dla siebie!

Kamila Sobaszek – opiekun szkolnego koła LOP


 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października świętowaliśmy - Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

W naszej szkole dzień ten uczniowie spędzili bardzo radośnie. Klasy pierwsze zostały uroczyście pasowane. Natomiast klasy drugie i trzecie w rytmie muzyki i pląsów przypomniały sobie wiadomości z zakresu bezpieczeństwa, zdrowego odżywiania i  ekologii. Nie zabrakło przy tym dobrej zabawy i  wielu  życzeń dla nauczycieli.

 

Joanna Petri  i Renata Doroba

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
Wizyta Staży Miejskiej

Jako nowa szkoła zapraszamy w nasze mury  wielu ciekawych ludzi, pozyskując przyjaciół i przybliżając dzieciom charakter ich pracy. Kolejną taką osobą  był przedstawiciel Straży Miejskiej. W ciekawy sposób opowiedział uczniom klasy 0 i klas I o swojej pracy. Sprawdził też wiedzę naszych dzieci –jak przechodzić przez ulicę, co robić w przypadku spotkania obcego psa czy zaczepiania przez osobę obcą. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze. Czekamy na następne!!

Małgorzata Dobrucka

1 2 3 4

 
KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły wraz z rodzinami do udziału w konkursie na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną”. W konkursie mogą wziąć udział dzieci z klas 0, 1, 2.

Palma powinna powstać z materiałów naturalnych, takich jak gałązki wierzby z baziami, bukszpan, suszone kwiaty, zioła, trawy, bibuła, a jej wysokość może mieć nie więcej niż 150 cm. Do palmy należy dołączyć metryczkę z imieniem, nazwiskiem i klasą wykonawcy.

Ostateczny termin składania prac do organizatora to 21.03.2013 (czwartek).

Szczegółowy regulamin jest dostępny na tablicy w holu głównym.

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, a jako inspirację polecam zdjęcia palm wielkanocnych dostępne w Internecie.

REGULAMIN

 

 

Organizator

Małgorzata Włodarska

1 2 3 4

 
REKORD ŚWIATA

W środę 16 października przyczyniliśmy się do ustanowieniu  rekordu świata w resuscytacji. W akcji koordynowanej przez sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięli udział uczniowie klas I i II Naszej Szkoły, w sumie ponad 120 osób. Dzieci z radością podjęły wyzwanie i dzielnie podołały zadaniu. Jesteśmy dumni z postawy Naszych uczniów, tym bardziej, że sama idea jest ważna i warto ją propagować.

Dziękuję Wam kochani w imieniu całego grona pedagogicznego

Katarzyna Krychowska, Małgorzata Dobrucka

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 13 z 24


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.